Kapolcska Fesztivál

Programok

 

Egész napos programok a fesztivál mindhárom napján

Péntek: 14.00 – 18.00

Szombat: 10.00 – 18.00

Vasárnap: 10.00 – 16.00

 

A Karzat Színház varázskertje

Játsszunk együtt egész nap! Varázsos hely, varázsos hangulat!

 

Szurdi Éva Kapolcsi Kerámia Műhelye és a Levendula Játszóház

Agyagozás, korongozás, kerámiafestés mellett a Levendula Játszóház tanyavilágában ismerkedhetünk kézi malmokkal, népi játékokkal. Innen szinte senki sem tér haza üres kézzel…

Csiki-Csuki Sarok a Molnárház udvarán

Krizsán Edith nemzetközi sakknagymester, Bándy György háromszoros malom Európa bajnok és a Társas JátsszMa csapata vár mindenkit családi társasjátékokkal, szimultán malom- és sakkjátszmákkal.

 

Zsóka Porta

Zsóka Porta forgatag várja a családok apraját, nagyját. Kézműves vásár és bütykölő, középkori piactér, históriás és népi hangszerek. Kalandra fel!

 

Manó udvar

Kapolcson már jól ismert a Manóműhely, hiszen családi kötelék is fűzi a faluhoz a kis csapatot.

Bubutimár Éva keramikus álmodta meg ezt a mesebeli világot.

 

Kapolcsi Közös Piac

Kapolcsi helyi termékek kicsiny forgataga.

 

Csigaház – KÖSZI Kárpát-medence bázis

Értékőrök határon innen és határon túl.

 

Kovácsműhely

Opi óriáskovács egész nap dolgoztatja szerszámait és üllőjét, csodálatos mesterség!

 

Napi programok

június 23. péntek

A Muzsikás Együttes Portája

14.00 – 15.00                     Kalotaszegi tánctanítás – Muszka György és Ilonka

15.00 – 16.00                     Zenés beszélgetés vendégeinkkel – Muszka György és Ilonka, Kacsó Hanga

16.30 – 18.00                     Muzsikás koncert – Muzsikás, Kacsó Hanga, Muszka házaspár

 

Kapolcska Színpad

14.00 – 15.00         A Forrás Táncegyüttes bemelegítő falu-foglalása

17.00 – 19.30         A HAGYOMÁNYOK HÁZA programjai

17.00                      Szombat Sára, Bajusz Panna, Sándor Zsigmond, Sándor Benjámin táncos műsora

17.15                       György-Horváth Anna (harmonika)  György-Horváth Zente (hegedű) és Nagy Bálint (citera) zenés műsora

18.30                      A Mérai Cifra Néptáncegyüttes előadása

19.30                      Aprája Dudazenekar koncertje

20.30 – 21.30       Hello Wood Demo gála

A Hello Wood Demo táborában készült produkciók bemutatkozása (divatbemutató, installáció-avatás, vetítés, design felvonulás…)

22.00 –                  Kapcsolka Híradó (a médiaszekció mozgóképes beszámolója)

 

Apró Színpad

15.00 – 15.30        Interaktív mesedélután Gregus Lászlóval

16.00 – 17.00        KAPOLCSKA NYITÁNY (megnyitógála a tábor és a fesztivál résztvevőivel)

17.00 – 17.30         Mesedélután Gregus Lászlóval

21.30 – 24.00        Táncház

 

Katolikus Templom

14.00 – 15.50          Kapolcska Fúvószenekar

15.00 – 15.50          Sanyi pap templombejárása, bemutatása a gyerekeknek, talán harangnézéssel is.

19.00 – 19.40          Kapolcska Tubakvártett

A koncerteket játékos hangszerbemutatók egészítik ki, Kovács Zalán László vezetésével, nem csak gyerekeknek!

 

Gástya Amfiteátrum

20.00 – 21.30          JÁNOS VITÉZ

A Nemzeti Színház előadása Vidnyánszky Attila rendezésében, fiatal színészekkel

22.00 – 23.00          A Kapolcska Fúvószenekar (csillagos ég) koncertje

június 24. szombat

 

A Muzsikás Együttes Portája

9.00 – 10.00          Reggeli kirándulás hegedűvel

10.00 – 11.00           Népzene kicsiknek és nagyoknak

11.00 – 11.30            Gyerektáncház –Muszka György és Ilonka

12.30 – 16.00           Zenés beszélgetés a Muzsikással és vendégeivel

Erdélyi hegedülés, Kalotaszegi lakodalom, Gyűjtőútakon Tinkával, A páva dallam, Muzsikás a nagyvilágban

 

Amadinda – zenés kirándulás Kapolcs körül

14.00 – 16.00            Kirándulás és hangszerbemutató: az Amadinda Ütőegyüttes afrikai és ázsiai zenéi Kapolcs különböző pontjain.

Gyülekező a Molnárház udvarán 13.30-tól

Kapolcska Színpad

11.00 – 12.00                      A Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház előadása:

MOHA ÉS PÁFRÁNY

12.30 – 14.00                      Környékbeli tánc- és énekkarok vidám bemutatkozásai

Házigazda: Szőke András

15.00 – 16.00                      A Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház előadása:

MOHA ÉS PÁFRÁNY

17.00 – 19.30                      A HAGYOMÁNYOK HÁZA programjai

17.00                     Biseri Drave tamburazenekar és Ivánovics Viktor közös műsora

18.00                     Tördemic Néptáncegyüttes Kukonyák csoportja – Badacsonytördemic

19.00                     Ízelítő Táncház Szabó Csabával és a Tördemic Néptáncegyüttes Kukonyák

csoportjával

21.00 –                                  Kapcsolka Híradó (a médiaszekció mozgóképes beszámolója)

 

 

Apró Színpad

10.00 – 10.30                      Reggeli mese Gregus Lászóval

11.30 – 12.00                      Déli meseszó

Gregus László mesél mindenkinek

12.00 – 12.30                     Mindenki FÚJ! Délben gigászi szappanbuborék-fújó flashmob akció

12.30 – 13.00                      Hangszersimogatós nem-koncert

Szirtes Edina Mókus, hangkertész vezetésével

13.30 – 14.00                      Mesedélután Gregus Lászlóval

14.00 – 15.00                      Tűzoltó bemutató

Egy röpke órára mindenki tűzoltóvá válhat

15.00 – 15.30                      Mesedélután Gregus Lászlóval

16.00 – 16.30                      Hangszersimogatós nem-koncert

Szirtes Edina Mókus, hangkertész vezetésével

17.00 – 17.30                      Mesedélután Gregus Lászlóval

21.00 – 24.00                      Táncház

 

 

Katolikus Templom

14.00 – 15.50                      Klasszikus zenei koncert

Szabó Szilvia – oboa

Puskás Levente – klarinét, szaxofon

Mocsári Emma – zongora

15.00 – 15.50                      Sanyi pap templom bejárása, bemutatása a gyerekeknek, talán harangnézéssel is…

16.15 – 17.00                      Republic Vonósnégyes

18.00 – 19.00                      Didgeridoo története (mese zenével)

 

Gástya Amfiteátrum

20.00 – 21.30                      JÁNOS VITÉZ

A Nemzeti Színház előadása Vidnyánszky Attila rendezésében, fiatal színészekkel

 

22.00 – 23.00                      Csillagos ég együttlét Érdi Tamás zongoraművésszel és Chopinnel

 

 

június 25. vasárnap

 

Muzsikás Együttes Portája

10.00 – 11.00                     Népzene kicsiknek és nagyoknak

11.00 – 12.00                     Gyerektáncház – Muszka György és Ilonka

12.00 – 13.00                     Kalotaszegi tánc- és énektanítás – Muszka György és Ilonka, Kacsó Hanga

 

Kapolcska Színpad

11.00 – 12.30                      A Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház előadása:

KUKACMATYI

14.00 – 16.00                      A HAGYOMÁNYOK HÁZA programjai

14.00                     Kesice Néptáncegyüttes – Gyimesfelsőlok

14.30                     Táncház Hargitai Halászi Lehellel és a Kesice Néptáncegyüttessel

16.00 – 16.30                      KAPOLCSKA BÚCSÚZTATÁS „jövőre várva” gála a fesztivál közreműködőivel

 

Apró Színpad

10.00 – 10.30                      Reggeli mese Gregus Lászóval

11.00 – 12.00                      Hangszer-simogatós nem-koncert

Szirtes Edina Mókus, hangkertész vezetésével

12.00 – 12.30                     Mindenki FÚJ! Délben gigászi szappanbuborék-fújó flashmob akció

13.30 – 14.00                      Búcsúmese Gregus Lászlótól

 

Katolikus Templom

11.30 – 12.10                      Gardrób Csoport: Eltáncolt cipellők (mesejáték)

13.30 – 14.30                      SZENTMISE – Illés Sándor völgyplébánossal

15.00 – 16.00                      A Készenléti Rendőrség Fúvószenekara

Kiállítások

Molnárház – fotókiállítás a valahai 11 kapolcsi vízimalomról és könyvek a faluról

Falumalom Múzeum – vezetett malomtúrák minden nap (információ a helyszínen)

Kovácsműhely és Lakóház Múzeum – Opi óriáskovács mellett egy régi kapolcsi füstös konyha és lakószoba röpít vissza bennünket közel 300 évvel.

Budapest-Kapolcs Megálló – a régi tűzoltó szertárnál

Iskola Múzeum – A Kapolcsi Alsó iskolában régi pennák és irkák…